Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mobbing w szkole. Kto jest ofiarą, a kto sprawcą? Rodzicom pomaga Krzysztof Rutkowski

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 czerwca 2019 r. o 15:24 Powrót do artykułu
z doświadczenia wiem jak postępują nauczyciele czy pedagodzy... Nauczyciel uważa, że takie sprawy to powinni rodzice wyjaśniać a ona jest tylko od "nauczania" a pedagog zaprosi do swojego gabinetu i powie" dzieci pogódzicie sie bo to nie ładnie"itd. Miałam podobny problem i ze str. szkoły nie otrzymałam żadnej konkretnej pomocy!!! mało tego - lider w klasie od takiego zachowania otrzymał zachowanie wzorowe!!!!! więc o czym my mówimy.... szkoła 11 nie ma dobrej opinii...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydajecie, niektórzy, krzywdzące opinie nie tylko o nauczycielce, ale i o szkole. Mam tam dziecko. W 8 klasie. Jestem bardzo zadowolona nie tylko ze szkoły, ale i z nauczycieli. Dbają o dzieci, rozwijają je... Dziwi mnie takie Wasze podejście. Pani Iwona nie uczyła mojego dziecka, ale słyszałam o niej same dobre rzeczy. Zaangażowana, pracowita, ciepła. Tak mówią. To prawda. Rodzice Sebastiana robią mu straszną krzywdę. Wystawiają na publiczną ocenę... Jejku jak tak można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem z doświadczenia że psycholodzy sobie nie radzą nie tylko w pracy jaką wykonują ale również nie radzą sobie z własnymi biologicznym dziećmi jak ma to niestety miejsce w samej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puławach. Osoby które miały pomagać innym same potrzebują pomocy. I o dziwo są to wieloletni pracownicy tej instytucji i o zgrozo kobiety !!! Mają dzieci z wieloma partnerami z nieformalnych związków i w takich też nieformalnych związkach trwają. Nadużywają w czasie prywatnym alkoholu a w miejscu pracy uwazają ze są nietykalni. Niestety jak to mowią "szewc sam bez butów chodzi". Nie każdy kto skończył szkołę na kierunku pedagogika lub psychologia nadaje się do pracy z dorosłymi lub tym bardziej dziećmi !!! Zastanawia fakt braku wiedzy na temat osób które są tam zatrudnione samego Dyrektora placówki. A może Dyrektor posiada taką wiedzę ale panuje tam "kolesiostwo". Dlatego też należy się przyjżeć tej instytucji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sprawa jest prosta jezeli rodzic uważa ,że jego dziecku dzieję się krzywda to pozywa szkołę .Jezeli wygra to stać go na prywatną szkołę dla dziecka. Kluczowa będzie opinia biegłego psychologa a nie jakieś zapewnienia nauczycielek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Rutkwski brawo za fryzurę. Wyglada pan jak b......................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kzysiu ukradli mi kredki prose pomóż :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Rutkowski to zdechły pacjent. Od kilku lat leci na wcześniejszej renomie, ale dziś nic nie potrafi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ten.pseudo detektyw już cofa się w rozwoju ? Faktycznie,tylko tam się nadaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy przynajmniej nie winna tam siedzieć przy szkolny stole osoba z oświaty, Policji, czy Pan R. posiada wykształcenie pedagogiczne , aby zabierać głos w tej sprawie strasząc dzieci wygl,,,,,,,,,,adem swojego" ochroniarza"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zazwyczaj w szkole jest tak , że z nauczycielami się nie wygra , tam ręką rękę myje , idą do pokoju nauczycielskiego i obgadują dzieci , jeśli jedna nie lubi dziecka , druga to powiela , najpierw próbują coś zrobić jeśli dziecko jest szykanowane , następnie odwracają kota ogonem nie mogąc sobie poradzić z problemem często zaczynają je dręczyć oraz jego rodziców , znam mnóstwo takich przypadków .w szkole mojej córki jest psychiczna nauczycielka , mówi że uczniowie się z niej śmieją , że robią głupie miny , wszędzie węszy spisek przeciwko jej , dokucza dzieciom , odzywa się wynos się z klasy itd, gdy dzieci ja pytają o jej lekcje zaraz grozi im uwaga , myślę że nauczyciele i dyrekcja o tym wiedzą natomiast udają głupich , ze szkołą się nie wygra , zaraz jedna czy druga napiszę opinie jakaś , często pracują w poradniach psychologicznych , znają się, nauczyciele nie znoszą naszych dzieci , można było to zobaczyć przy strajku jakie były komentarze , wyzwiska od bachorów , kiedy będą dla nauczycieli testy psychologiczne , ale nie po znajomości , żeby nie wyglądały tak jak badania lekarskie do pracy , na sztukę . Pozdrawiam rodziców i życzę Wam dużo cierpliwości i wytrwałości , bo żeby pomóc dziecku przetrwać samemu trzeba być silnym .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem załamana tym, co piszecie. Co sprawia, że tak niektórzy z Was nienawidzą nauczycieli. Tak, jak wszędzie, bywa czasami ktoś, kto nie jest na swoim miejscu. To tak, jak nie wszystkie mamy są idealne, nie wszyscy tatusiowie... Ale w zdecydowanej większości są to ludzie, którzy spędzają z naszymi dziećmi mnóstwo swojego czasu. Robią więcej niż muszą... Dają siebie. Dają im swoją wiedzę, siłę, miłość, czas. .. Czy Wy tego nie widzicie? Bardzo bym chciała, żeby na lekcjach tej Pani Iwony był obserwator. Bardzo bym chciała. Niech zobaczy, jak ta Pani pracuje. Na pewno nie znajdzie nic złego. Uważam, że dzieje się jej krzywda. To dobry nauczyciel!!! Trzeba jej bronić. I tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda. Szkoda dziecka. Tam nauczyciele bronia sie wzajemnie.Wiem co pisze mam kolezanke co uczy. Znam plotki z pokoju nauczycielskiego. Tragedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem 100% za rodzicami. Bylam w podobnej sytuacji pare lat temu. Nic z tym nie zrobilam. Przenioslam dziecko do innej szkoly. Problemy automatycznie sie skonczyly.Trudno mi bylo zaufac innemu nauczycielowi. Jednak moje dziecko bylo w drugiej szkole wesole otwarte i z checia sie uczylo. Zdal z czerwonym paskiem. 11 prawdopodobnie byl do niczegoni mial powtarzać klase.  Nie zaluje swojej decyzji. Szkola ta powinna byc pod monitoringiem. Rodzice i kuratorium powinni miec dostep calodobowy do nagrań. W tedy kazdy by widzial kto i kogo hak traktuje. Serdecznie pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klika nauczyciele to klika trzeba zmian nauczycieli i dyrekcji ale tak się dzieje w większości szkół aby strajkowac umiecie plotkowac a stołki po rodzicach piastujecie prokuratora i wyroki z zakazem nauki nieuki. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak potrafią szykanować nauczyciele przekonaliśmy się i my kiedy nasz syn chodził do jednej z puławskich podstawówek. Do dziś ma traumę po tej wzorcowej szkole choć jest pełnoletni. To co przeszliśmy wtedy jako rodzice również pozostawiło duży niesmak i żal, że nie potrafili rozwiązać problemu tylko zajmowali się szykanami, pomówieniami od dyrekcji, pedagoga, wychowawczyni i innych nauczycieli po uczniów włącznie. Może i umieją uczyć, ale niestety nie potrafią lub nie są przygotowani do radzenia sobie w konfliktach i rozwiązywaniu ich. Zachowują się jak "w maglu" i zamiast rozwiązywać problemy tylko je rozdmuc***ą i pogarszają. Nauczyciel - nie brzmi dumnie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wlasnie w tej szkole pare lat temu dziecko wyskoczylo na lekcji z okna. Naprawde mysi tam byc niezly problem. Gdzie kontrole gdzie kuratorium? U nas to musi dojsc do tragedii aby badac problemy i skutki tragedii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice walczcie o swoja pocieche. Nie zapomne jak pare lat temubz tej szkoly wychodzila kobieta z dzieckiem na reku. Miala problem ze starszym synem. W tej wlasnie szkole zamiast pomoc dziecku  to niestety dzialania poszly w inna strone. Rozmawialam z ta pania. Byla bardzo rozgoryczona postepowaniem nauczycieli. Podpowiedzialam jejbze powinna wniesc skarge do kuratorium. Nie wiem jak sie sytuacja potoczyla . Nie widuje juz tej kobiety. Szkole obserwuje od lat. Swojego dziecka do tej szkoly nigdy bym nie wyslala mimo ze mieszkam blisko. Prosze sie aby zastanowic - DLACZEGO-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam na Niwie i obserwuje tę szkołę od dawna... nie zapisałam do niej swojego dziecka z różnych powodow... m.in. jeśli chodzi o nauczycieli- oczywiście nie wszyscy są tacy sami ale większość... kiedyś miałam przyjemność obserwować jak nauczycielki zachowywały się przed kinem, jak się odzywał do dzieci!!! wstyd !!! żeby nauczycielki nauczania początkowego takie miały odzywki!!! pierwsze co weszły na salę i zostawiły dzieci bo chciały pójść po  kawe... kolejna raz widziałam towarzystwo na imprezie typu integracja- rozumiem że to czas prywatny, mają prawo robić co.im się podoba Ale rozmarozmawiały o dzieciach i ich rodzicach, łącznie z tym ze operowały nazwiskami, gdzie kto pracuje!!! uważam że takie sprawy to chyba na radzie pedagodzicznej a nie w lokalu przy alkoholu... kolejna rzecz ktor a zauważyłam to brak dobrego zarządzania- jeżdżę dużo rowerem i pod żadną szkołą nie zauważyłam tylu patologii co w sp11.... przeciez tam wieczorem to strach przejść!!! co tam robi młodzież z piwem itd. wchodzą od str basenu i idą za szkołę... od dziecinslyszalam ze tam moz na kupić wszystko i dopalacze i zaraz ktoś pójdzie do pobliskiej żabki po alkohol... to jest masakra!!! gdzie monitoring? dlaczego to przez tyle lat nie jest załatwione... na litość!!! przychodzą tam  dzieci ktore chodzą do tej szkoły... rozmawiałam na ten temat z kuratorami to niestety oswiecili mnie ze najwięcej zachowań agresywnych, najwięcej młodzieży sprawiajacej problemy , najwuecej dozorow kuratorskich wsrod nieletnich jest właśnie w sp11...  Rodzice zastanówcie się zanim zapiszecie tam swoje dziecko!!! ja rozumiem że w każdej szkole są dzieci drańskie Ale to nauczyciel powinien od razu reagować, nie pozwalać by dzieci się wyzywaly, popychaly, szantażowały itd. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam na Niwie i obserwuje tę szkołę od dawna... nie zapisałam do niej swojego dziecka z różnych powodow... m.in. jeśli chodzi o nauczycieli- oczywiście nie wszyscy są tacy sami ale większość... kiedyś miałam przyjemność obserwować jak nauczycielki zachowywały się przed kinem, jak się odzywał do dzieci!!! wstyd !!! żeby nauczycielki nauczania początkowego takie miały odzywki!!! pierwsze co weszły na salę i zostawiły dzieci bo chciały pójść po  kawe... kolejna raz widziałam towarzystwo na imprezie typu integracja- rozumiem że to czas prywatny, mają prawo robić co.im się podoba Ale rozmarozmawiały o dzieciach i ich rodzicach, łącznie z tym ze operowały nazwiskami, gdzie kto pracuje!!! uważam że takie sprawy to chyba na radzie pedagodzicznej a nie w lokalu przy alkoholu... kolejna rzecz ktor a zauważyłam to brak dobrego zarządzania- jeżdżę dużo rowerem i pod żadną szkołą nie zauważyłam tylu patologii co w sp11.... przeciez tam wieczorem to strach przejść!!! co tam robi młodzież z piwem itd. wchodzą od str basenu i idą za szkołę... od dziecinslyszalam ze tam moz na kupić wszystko i dopalacze i zaraz ktoś pójdzie do pobliskiej żabki po alkohol... to jest masakra!!! gdzie monitoring? dlaczego to przez tyle lat nie jest załatwione... na litość!!! przychodzą tam  dzieci ktore chodzą do tej szkoły... rozmawiałam na ten temat z kuratorami to niestety oswiecili mnie ze najwięcej zachowań agresywnych, najwięcej młodzieży sprawiajacej problemy , najwuecej dozorow kuratorskich wsrod nieletnich jest właśnie w sp11...  Rodzice zastanówcie się zanim zapiszecie tam swoje dziecko!!! ja rozumiem że w każdej szkole są dzieci drańskie Ale to nauczyciel powinien od razu reagować, nie pozwalać by dzieci się wyzywaly, popychaly, szantażowały itd. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoła nr 11... problem znany od lat kuratorium - zastraszanie tam to norma:( Rodzice ucznia - NIE ODPUŚĆCIE I UDOWODNIJCIE IM !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...